EnSon7Haber - Son Dakika Haberler

Ankara'da validen sokağa çıkma yasağı açıklaması

Corona virüsü vakalarının en yüksek olduğu 5 il arasında bulunan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, "Vaka sayısı İstanbul'un iki katı ve artarak devam ediyor" dediği Ankara'daki son durumla ilgili bir açıklama da Vali Vasip Şahin'den gel

Kategori: Gündem - Tarih: 04 Eylül 2020 15:17

Ankara'da validen sokağa çıkma yasağı açıklaması

Ankara Valisi Vasip Şahin vakaların yüksek olduğu başkentte sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı tartışmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Yeni kısıtlamaların gündemde olmadığını açıklayan Vali Şahin, şunları söyledi:

* Şu anda öyle bir şey gündemde değil. İnşallah tersine çevireceğiz, bunlara ihtiyaç olmayacak.

* Sokağa çıkma yasağı zor bir durum, vatandaşlar buna iyi uydu. Biz bunu istemiyoruz. Kısıtlama olmadan da bunu tersine çevirmek mümkün. Önce tedbirleri uygulamaya koyacağız.

“ESNEK MESAİYE GEÇTİK”

* Bakanlıkla istişare ediyoruz sürekli. Vatandaş için ileride ek tedbirler alınacaktır. Esnek mesaiye geçtik.

* Kurumlarda hamile, hasta olanlar idari izinli sayıldı. 60 yaş üzeri personel de evden çalışacak. Diğer personeller de mesaileri uygun olan kurumlar mesai çıkışında ayarlamak şeklinde tedbirleri alacaktır.

Ankara’nın bugün gelinen aşamada olumsuz bir tablo çizdiğini ifade eden Şahin, “Ankara’nın lider olma sebebi virüsten. Ekiplerimizl Ankara genelinde denetimler yapıyoruz. Şu an faaliyetin ana konusu pozitif çıkan temaslıların izolasyonlarını sağlamak. Filyasyon tespitleri temaslıların tespit edilerek tedavilerine başlanması, izolasyon sağlamak, görev o. Birkaç koldan denetim yapıyoruz. Kıraathaneden iş yerine kadar tüm sektörü denetliyor ekiplerimiz. Biz ne yaparsak yapalım sonuç ve başarı her birimizin şahsen yapacakları olacak” diye konuştu.(İHA)

Yorumlar (0)
Diğer Gündem haber haberleri
ENSON7HABER
ÇOK OKUNAN 7HABER