EnSon7Haber - Son Dakika Haberler

2019 yılı TÜBİTAK yarışmalarında Aydın MEM damgası

2019 yılı TUBITAK Yarışmalarında Türkiye Birinciliği ve Üçüncülüğü Dereceleriyle Aydın ili yarışmalarda damgasını vurdu... 

Kategori: Eğitim - Tarih: 28 Nisan 2019 19:48

2019 yılı TÜBİTAK yarışmalarında Aydın MEM damgası

Geçtiğimiz ay 2019 yılı TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kimya Dalında “Pamuk Çekirdeği Küspesi Ve Pamuk Sapı Kullanılarak Alternatif Kompozit Üretimine Ekolojik Yaklaşım. Söke Örneği” projesi Türkiye 3.lüğü ne layık görülen, bu kez İlimiz Efeler İlçesi Aydın Ticaret Borsası Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencilerimiz, TÜBİTAK 2019 Yılı 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması’ nda büyük başarı göstererek Türkiye Birinciliğini ilimize getirdiler.

Elâzığ Fırat Üniversitesi’ nde yapılan TÜBİTAK 2019 Yılı 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması’ nda, Danışman Öğretmen Berrin Güngör SOLA ve öğrencilerimiz Edibe Duru ÖNDER ile Ayşe Damla ÖNAL tarafından hazırlanan  “Kestane Üretiminde Türkiye Şampiyonu Olan Aydın İli Bu Konuda Yeterince Tanınıyor Mu?” konulu proje yüzlerce proje arasından sıyrıldı ve aynı zamanda büyük bir başarıya imza atarak Türkiye Birincisi oldu. Ekibimiz ödüllerini TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof.Dr. Hasan MANDAL ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Dr. Çetin Ali DÖNMEZ’ den aldılar.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ, elde edilen başarıların bir tesadüf olmadığını ve okullarımızın akademik almanda aldıklari bu başarıları ile gurur duydugunu ifade ederek , ilimizin adını tüm Türkiye’ ye bir kez daha üstelik kestanemizle ve başarılarıyla duyuran öğrencilerimiz ile danışman öğretmenlerini ve kurum idarecilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

2019 yılı TÜBİTAK yarışmalarında Aydın MEM damgası2019 yılı TÜBİTAK yarışmalarında Aydın MEM damgası2019 yılı TÜBİTAK yarışmalarında Aydın MEM damgası
Yorumlar (0)
Diğer Eğitim haber haberleri
EN SON 7 HABER
ÇOK OKUNAN EN SON 7 HABER