EnSon7Haber - Son Dakika Haberler

Adıyaman’da korkutan deprem! Son depremler…

Adıyaman'da deprem! AFAD tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre merkez üssü Adıyaman merkeze bağlı Lokman köyünde saat 22:59 civarı 3,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, halkta korku ve paniğe yol açtı.

Kategori: Gündem - Tarih: 18 Şubat 2019 15:14

Adıyaman’da korkutan deprem! Son depremler…

Adıyaman'da 3.1 büyüklüğünden deprem meydana geldi. AFAD verilerine göre, saat 22.59'da merkez üssü Adıyaman merkeze bağlı Lokman köyünde yerin 6.48 kilometre derinliğinde meydana geldi. Deprem il merkezi ve ilçelerinde hissedildi.

MEKSİKA’DA 6.6 ŞİDDETİNDE DEPREM

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS), merkez üssü Chiapas eyaletine bağlı Tapachula bölgesine 16,2 kilometre uzaklıkta olan 6,6 büyüklüğündeki depremin, yerin 67,9 kilometre derinliğinde olduğunu duyurdu.

Sarsıntının, yakındaki Guatemala'da da hissedildiği bildirildi. Depremde can ve mal kaybı olup olmadığına ilişkin henüz bir bilgi paylaşılmadı. Depremin ardından tsunami uyarısı verilmedi.

SON DEPREMLER

Yaşanan depremlerin saatini ve şiddetini anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER

Kaynak: Sözcü

Yorumlar (0)
Diğer Gündem haber haberleri
ENSON7HABER
ÇOK OKUNAN 7HABER